• 9.11.2023 r.

• „Akademia Pszczoły Bohatera”

Z przyjemnością informujemy, że w naszej szkole w dniu 14 listopada 2023 r. odbędzie się wojewódzka inauguracja AKADEMII PSZCZOŁY BOHATERA.

Zostaliśmy wybrani spośród 15 szkół w województwie kujawsko- pomorskim, w  których realizowany będzie ogólnopolski projekt edukacyjny.

Celem programu jest kształtowanie wśród uczniów klas I-III szkół podstawowych postaw proekologicznych, promowanie pozytywnych wzorców zdrowego żywienia, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na rolę pszczoły w ekosystemie.

Ze środków finansowych MEiN asygnowanych na realizację zadania będzie przeznaczone na wyposażenie Szkolnych Pracowni Akademii Pszczoły Bohatera w niezbędne edukacyjne narzędzia związane z życiem pszczół i ich utrzymywaniem, m.in. pasiekę edukacyjną oraz strój i akcesoria pszczelarza pozwalające na przeprowadzenie kompleksowych zajęć edukacyjnych wraz z wykorzystaniem przygotowanych materiałów edukacyjnych i scenariuszy zajęć.

Fundacja Pszczoła Bohater