16.10.2024
Pasowanie na ucznia 16.10.2024 r.
16.10.2024
Pasowanie na ucznia 16.10.2024 r.
FESTYN RODZINNY 2024
Festyn Rodzinny oraz oficjalne otwarcie placu zabaw- Szkoła Podstawowa w Zakrzewku 2024.
Z okazji minionego Dnia Mamy oraz zbliżających się uroczystości tj. Dzień Dziecka oraz Dzień Taty, w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny.
Uczniowie perfekcyjnie przygotowali akademię słowno-muzyczną oraz wspaniałe upominki dla rodziców.
Upominki i dekoracje wykonane za pomoćą sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria przyszłości - długopisy 3D, drukarka 3 D, klej na gorąco, lutownica, wypalarka do drewna, wiertła , maszyna do szycia itd . Video i fotorelacja- kamera i aparat . Oprawa muzyczna - mikser , kolumny, mikrofony itp.
Festyn inicjowało otwarcie nowego placu zabaw w Zakrzewku z funduszy Więcbork Gmina
Dzisiaj, 15.12.2023 r. na zajęciach koła plastycznego, dzieci z
klas młodszych wykonały świąteczne ozdoby z
wykorzystaniem długopisów 3D zakuponych w ramach
projektu Laboratoria przyszłości
AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA
WOJEWÓDZKA INAUGURACJA LISTOPAD 2023
Dekoracje, oprawa muzyczna, nagłośnienie , video, zdjęcia oraz stroje wykonane sprzętem zakupionym w ramach programu Laboratoria przyszłości
Akademia Fundacja Pszczoła Bohater
28.06.2023
Sprawozdanie z realizacji programu Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To projekt skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
Nasza szkoła w roku 2022 przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości i otrzymała środki na realizację tego projektu. Uzyskane środki pozwoliły na zakup nowoczesnego sprzętu, który umożliwił uczniom rozwijać zainteresowania w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a także w ramach zajęć pozalekcyjnych i innych form rozwijania umiejętności.
KWOTA DOFINANSOWANIA 30.000
Dzięki otrzymanemu wsparciu nasza szkoła wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt:
W roku szkolnym 2022/2023r. w ramach programu Laboratorium Przyszłości zostały przeprowadzone zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach powyższego programu.
Drukarka 3D jako narzędzie służące do nauki jak i zabawy pozwoliło uczniom nabyć kolejne umiejętności. Dzięki technologii druku 3D uczniowie mieli możliwość udziału w kreatywnych i innowacyjnych zajęciach, a sami nauczyciele, otwarci na nowe sposoby przekazywania wiedzy, mieli skuteczne sposoby na urozmaicenie zajęć. Uczniowie z wykorzystaniem najnowszej technologii drukowali zaprojektowane przez siebie projekty, a sam sposób nauki przyczynił się do zwiększenie zainteresowania i pobudzenia kreatywności młodszych uczniów naszej szkoły. Również starsi uczniowie zapoznali się z działaniem drukarki 3D i mieli możliwość wydrukowania gotowych elementów. Wydruki 3D były też prezentami dla gości, przyjaciół szkoły, rodziców i dziadków oraz kolegów ze szkoły( np. Komunia Św.- Anioły) . Technologia druku 3D daje uczniom możliwość uczestniczenia w kreatywnych i innowacyjnych zajęciach,a nauczycielom zupełnie nowe możliwości prowadzenia zajęć lekcyjnych.
Do najbardziej lubianych przez uczniów różnych grup wiekowych zajęć były zajęcia z wykorzystaniem długopisów 3D. Pracę z długopisem rozpoczynaliśmy od zapoznania z zasadami działania i posługiwania się długopisem 3D. Na początku uczniowie wykonywali proste elementy i napisy, a następnie samodzielnie zaprojektowali i wykonali prace według swojego pomysłu – przestrzenne modele domków, rowery i inne elementy przyrody. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności posługiwania się długopisami, ćwiczyli sprawność grafomotoryczną, planowanie przestrzenne i współpracę w grupie oraz uczyli się cierpliwości oraz dokładności.
Zestaw mBot + akcesoria wspaniale rozszerzył możliwości mBot'a i pozwolił stworzyć na jego bazie nowe i niepowtarzalne konstrukcje: Robot podążający za światłem, Robot-skorpion, inteligentna lampka na biurko. Podczas zajęć uczniowie rozwijali zdolności intelektualne, umiejętności logicznego myślenia, planowania, przewidywania następstw własnego działania, wyciągania wniosków oraz rozumowania, a także rozwijania kreatywności. W kolejnych miesiącach nie tylko doskonalili poznane formy pracy, ale samodzielnie podejmowali zadania i poprzez metodę prób i błędów dochodzili do najbardziej optymalnego rozwiązywania problemu. Przygodę z przeżywali uczniowie na lekcjach informatyki, na zajęciach poza lekcyjnych .Było to dla uczniów świetną zabawą i nauką.
Na lekcjach w kl. 7-8 uczniowie zapoznali się z budową i obsługą lutownicy. Umiejętność jej obsługi przydaje się szczególnie osobom, które chcą i lubią samodzielnie konstruować, naprawiać i majsterkować, a takich w naszej szkole nie brakuje. Niektóre dzieci miały pierwszy raz możliwość zobaczenia tego narzędzia. Po omówieniu użytkowania lutownicy oraz podstawowych zasad BHP związanych w urządzeniem uczniowie przystąpili do zasadniczej części zajęć. Wykorzystując do pracy lutownicę, mieli możliwość przeprowadzenia i obserwowania doświadczeń fizycznych i chemicznych dotyczących przewodzenia itp..
Kolejnym narzędziem do świetnej zabawy, ale też nauki i kształtowania nowych umiejętności był sprzęt audio- wizualnej – sprzęt nagłaśniający oraz kamera z gimbalem i aparat fotograficzny z akcesoriami, który wykorzystany został do uwiecznienia różnych uroczystości szkolnych, wycieczek, wyjazdów, konkursów, akcji społecznych i projektów realizowanych w szkole czy też podczas zajęć nawet w świetlicy szkolnej. Uczniowie prezentowali swoje uzdolnienia, rozwijali swoje umiejętności sceniczne, wokalne, jak również rozwijali kompetencje cyfrowe oraz uczyli się świadomie i odpowiedzialnie rejestrować obraz i dźwięk. Uczniowie wszystkich klas mieli zorganizowane sesje zdjęciowe z różnych okazji. Dzięki wykorzystaniu sprzętu nagłaśniającego z akcesoriami na akademiach, imprezach, dyskotekach itp. poprawiła się znacznie jakość dźwięku, a przez to i odbiór dla widza jest znacznie lepszy. Również uczniowie, wykorzystali oświetlenie na kółku teatralnym. Posłużyli się nowoczesnym oświetleniem i blaskiem fleszy do przygotowania przedstawień z różnych okazji(np. Gminny Dzień Matki, Jasełka itp.)
Na lekcjach i w trakcie organizowanych przez szkołę zajęć dodatkowych uczniowie zaznajomili się z obsługą maszyny do szycia, poznali jej budowę, wygląd i sposób działania. W następnej kolejności przygotowali na zajęciach swoje projekty. Młodzi projektanci, najpierw rysowali projekt na papierze, a dopiero potem mierzyli, wycinali, szyli i doszywali. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali projekty, dużym plusem była dostępność różnych akcesoriów krawieckich, z których uczniowie chętnie korzystali.
Uczniowie chętnie sięgali po narzędzia takie jak wypalarka do drewna czy klej na gorąco itp. Podczas użytkowania sprzętu rozwijali procesy poznawcze (koncentrację uwagi, pamięć) i funkcje motoryczne (motorykę małą, grafomotorykę). Kuchenka elektyczna służyła do przygotowywańia potraw ( na lekcjach wychowawczych , wigilia, dzień Ziemi, śniadanie wielkanocne itp. oraz roztapialiśmy wosk na wróżby Andrzejkowe.
Zakupiony sprzęt był bardzo częto ( 4-5 razy w każdym tygodniu ) wykorzystywany do oraganizowania imprez szkolnych ( Andrzejki, Jasełka, Bal Karnawałowy, Dzień rodziny itp.) , akademii ( 11 listopada) itp. Przygotowywano dekoracje szkolne, szyto stroje,upominki dla gości, przyjaciól szkoły, rodziców, dziadków i kolegów. Uczniowie przygotowywali się do konkursów ( np. nagrywając swoje recytacje), uczestniczyli w konkursach wojewódzkich ( "Rozśpiewane, roztańczone kujawsko-pomorskie"), korzystano podczas zajęć obowiązkowych i zajęć dodatkowych, kołach zainteresowań. Rejestrował wyjazdy, imprezy i wycieczki szkolne.
Zakupiony w ramach programu Laboratoriów Przyszłości sprzęt odpowiada potrzebom naszej szkoły, jest i będzie w przyszłości wykorzystywany na lekcjach obowiązkowych – do realizacji podstawy programowej, a także na zajęciach dodatkowych oraz kołach zainteresowań, jak również w przygotowaniach do konkursów i projektów.
Koordynator projektu
13.03.2023
Rozśpiewane, roztańczone kujawsko-pomorskie – konkurs dla przedszkoli i szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.
https://www.gov.pl/.../rozspiewane-roztanczone-kujawsko...
Recytacja lokalnej legendy o Jeziorze Diabelskim, które leży nieopodal Więcborka. Treść zredagował absolwent naszej szkoły uczęszczając do klasy VI, a prezentuje uczeń klasy V - Paweł Siekierkowski. W nagraniu wzięli udział uczniowie z klas I-VII. Nagranie było dla dzieci ciekawą przygodą, a dla pozostałych uczniów niezapomnianą lekcją regionalizmu.
Krótki montaż z uroczystości Dnia Babci w oddziale przedszkolnym.
Użyto sprzętu zakupionego w ramach programu laboratoria przyszłości
Upominki dla gości zostały przygotowane przy wykorzystaniu drukarki 3D zakupionej w ramach programu #laboratoriaprzyszlosci.
Dziś zdobią domostwa naszych gości.
Zyczenia
https://fb.watch/vp5qXT8TML/ klasa 1 i 2
https://fb.watch/vp5xXD6F2N/ oddział przedszkolny
Zajęcia koła plastycznego z wykorzystaniem długopisów 3D.
Długopisy zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie #laboratoriaprzyszłości.
28.11.2023
Andrzejki klas IV-VIII i topienie wosku na sprzęcie zakupionym w ramach programu #laboratoriaprzyszłości - kuchenka elektryczna
Lekcja techniki- rodzaje ściegów (szycie ręczne i na maszynie).
LEKCJA Z WYKORZYSTANIEM SPRZĘTU ZAKUPIONEGO W RAMACH PROGRAMU #laboratoriaprzyszłości.
12.11.2022
Zapraszam do obejrzenia relacji z apelu z
okazji Dnia Odzyskania Niepodległości w
Nagranie za pomocą sprzętu zakupionego w ramach programu #laboratoria przyszłości
Pasowanie na ucznia 2022
(film)
Nagranie , dekoracje, nagłośnienie i tp. dzięki sprzętowi zkupionemu w ramach programu #laboratoria przyszłości
Dziękujemy KGW Zakrzewek za nominację.
Challenge accepted!!!!
Zasady zabawy są niezwykle proste.
- otrzymujesz nominację
- nagrywasz filmik jak wykonujecie 15 przysiadów oraz wklejacie go na swojej stronie.
- wpłacacie dowolną kwotę pieniążków na konto Zośki w SIEPOMAGA pod linkiem
https://www.siepomaga.pl/50dni
- nominujecie od 3 do 5 - firm, instytucji, szkół, rodzin itp. - zakres nieograniczony.
A to nasze nominacje:
Sołectwo Zakrzewek
Sołectwo Zakrzewska Osada
Sołectwo Dalkowo
Szkoła Podstawowa w Jastrzębcu
Przyłączcie się do nas
Razem dla zdrowia Zosi
Do dzieła #MotylkiZosi
P.S. Nie zapomnijcie o skopiowaniu hasztagu
#aktywnieDlaZosi oraz poinformowaniu Nas o wykonaniu zadania
Bądźmy aktywni dla Zośki
Film wykonany na sprzęcie zakupionym w ramach projektu #laboratoriaprzyszłości #https://www.gov.pl/web/laboratoria.
Powered by aSc EduPage