• 28.09.2021

RODO SANEPID

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych przez państwowego inspektora sanitarnego w związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym

Podstawa prawna:

• ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanychz zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,

• ustawa z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej,

• ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi,

• art. 6 ust. 1 lit d oraz art. 9 ust. 2 lit i  Rozporządzenia RODO.

Przepisy te nakładają m.in. na placówki oświatowe przekazanie niektórych danych

osobowych osób zakażonych oraz tych, które miały z nimi kontakt, państwowemu inspektorowi sanitarnemu (Sanepidowi) w związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym.Dane te obejmują m.in.:1) imię i nazwisko;2) datę urodzenia;3) numer PESEL, a w przypadku gdy osobie nie nadano tego numeru - serię i numer paszportu albo numer identyfikacyjny innego dokumentu, na podstawie którego jest możliwe ustalenie danych osobowych;4) płeć;5) adres miejsca zamieszkania;6) informacje o aktualnym miejscu pobytu;7) numer telefonu kontaktowego oraz adres poczty elektronicznej lub innych środków komunikacji elektronicznej;

Oznacza to, że Główny Inspektor Sanitarny lub działający z jego upoważnienia inny organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej może wydawać zalecenia i wytyczne określające sposób postępowania w trakcie realizacji zadań.

Działania podjęte przez szkoły na polecenie Państwowego Inspektora Sanitarnego (Sanepidu), w związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym, są

uzasadnione prawnie i nie naruszają przepisów o ochronie danych.

• Sprzątanie Świata 2021

Drodzy uczniowie!

Jak co roku ruszymy w teren posprzątać najbliższą okolicę. Jednak w związku z deszczową pogodą tegoroczną akcję przenosimy na najbliższy poniedziałek czyli na 20 września.

Po dużej przerwie uczniowie wychodzą z wychowawcami według następującego harmonogramu!

Kl. 0 – boisko szkolne i teren wokół szkoły

Kl.1 – teren wokół świetlicy wiejskiej

Kl.2 i 3 – droga w kierunku lasku koło p. Musiał i teren przy przystanku autobusowym

Kl. 4 – droga w kierunku Nowego Dworu do byłych torów kolejowych

Kl. 6 – droga przez wieś

Kl.7 i 8 – droga i lasek w kierunku leśnictwa Nowy Dwór do byłych torów.

• DZIEŃ KROPKI

Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodziliśmy 15 września.

Tego dnia obejrzeliśmy krótki film na podstawie książki Petera H. Reynoldsa pt. "The Dot", dzięki czemu poznaliśmy genezę Dnia Kropki.

Tak jak Vashti (główna bohaterka filmu), my również odkrywaliśmy swoje zdolności i talenty, głównie w różnych formach plastycznych.

• 15.09.2021

Masz dużo pomysłów związanych z Twoją szkołą?

Masz szansę je urzeczywistnić.

Jesteś osobą kreatywną. Masz wiele ciekawych pomysłów, chcesz mieć wpływ na organizację życia w szkole ?

Koniecznie włącz się w pracę

SAMORZĄDU SZKOLNEGO !

ZAPRASZAMY BĘDZIEMY SIĘ DOBRZE BAWIĆ !

ZAPREZENTUJ SWOJĄ KANDYDATURĘ !

• 9.09.2021

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

9 września uczniowie klas III-VIII uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem i pisarzem, który odbył nietypową podróż rowerem z Sydney do Szczecina.

Pan Daniel Kocuj pochodzi ze Szczecina.

Opowiadał o swojej rowerowej wyprawie do Australii.

W ciekawy sposób przedstawił swoje wspomnienia upiększając je zdjęciami z wyprawy. Uczniowie dowiedzieli się o ciekawych miejscach na Świecie, kulturze innych narodów, niebezpieczeństwach jakie niesie ze sobą taka wyprawa, wytrwałości i pomysłowości, aby osiągnąć cel.

Zaciekawił uczniów barwnymi historiami na temat zwyczajów i poznanych ludzi w trakcie podróży. Przeżył wiele fascynujących przygód. Droga była naprawdę trudna. Zatrzymała go pandemia. Podróżnik ma jednak nadzieję, że uda mu się dokończyć wyprawę. Jego rower czeka w Wietnamie. Uczniowie zadawali pisarzowi wiele pytań i podziwiali fotorelację z podróży. To było ciekawe doświadczenie.

DZIĘKUJEMY !